Par mums

Par Gedeon Richter

Gedeon Richter ir inovatīvs, uz pētniecību un attīstību orientēts specializēts farmācijas uzņēmums. Gedeon Richter mērķis ir palīdzēt sabiedrībai cīnīties ar slimībām, nodrošinot ar inovatīviem farmaceitiskiem produktiem, tādējādi palīdzot cilvēkiem uzlabot dzīves kvalitāti.

Uzņēmumu Gedeon Richter 1901. gadā nodibināja ungāru farmaceits Gedeons Rihters. Pašlaik Gedeon Richter ir kļuvis par multinacionālu farmācijas uzņēmumu, kas nodarbojas ar ražošanu, izpēti un izstrādi, pārdošanu un mārketingu. Uzņēmuma produkti tiek izplatīti vairāk nekā 100 valstīs, galvenā mītne atrodas Ungārijā, un tas nodarbina apmēram 11 000 cilvēkus visā pasaulē.

Uzņēmums ražo aptuveni 200 farmaceitiskos produktus vairāk nekā 400 zāļu formās. Medikamentu klāsts aptver gandrīz visas svarīgākās terapeitiskās jomas, tai skaitā ginekoloģiju, neiroloģiju, psihiatriju un kardioloģiju. Biotehnoloģiju ražotnes veicina kompānijas produktu portfeļa papildināšanu ar augstas pievienotās vērtības medikamentiem.
Gedeon Richter ir izveidojis lielāko pētniecības un izstrādes centru Centrālajā un Austrumeiropā. Tajā tiek veikti vērienīgi pētījumi par centrālās nervu sistēmas traucējumiem, īpaši specializējoties šizofrēnijas, trauksmes, hronisku sāpju un depresijas, kā arī labdabīgu ginekoloģisku saslimšanu ārstēšanā. Starptautiski atzītā pieredze steroīdu hormonu ražošanā ļāvusi Gedeon Richter kļūt par pasaules līderi ginekoloģijas jomā.

Ginekoloģiskie līdzekļi

Jau kopš dibināšanas 1901. gadā uzņēmums piedāvā medikamentus sievietes veselībai. Pēdējo desmitgažu laikā Gedeon Richter ginekoloģisko līdzekļu klāsts ir būtiski palielinājies, papildinoties ar jaunākās paaudzes regulārās un avārijas kontracepcijas tabletēm, hormonaizstājterapijas (HAT) un pretmikrobu līdzekļiem, kā arī inovatīvu medikamentu labdabīgu ginekoloģisku saslimšanu ārstēšanai.

Kopš 1970. gadu sākuma zinātnieki ir pētījuši iespējas izmantot levonorgestrela hormonu avārijas kontracepcijā. Iepriekš šis hormons tika plaši izmantots ikdienas lietošanai paredzētajās kontracepcijas tabletēs. Gedeon Richter klīniskie pētījumi apliecina levonorgestrela efektivitāti avārijas kontracepcijas tabletēs izmantotajās devās, to drošumu un atbilstību visaugstākajiem drošības un kvalitātes standartiem. Levonorgestrela 0,75 mg tablete pirmo reizi tika reģistrēta 1979. gadā Ungārijā, tās lielākie tirgi bija Centrālā un Austrumeiropa, kā arī bijušās Padomju Savienības teritorija. Savukārt vēlāk, sākot ar 20. gadsimta deviņdesmito gadu sākumu, to bija iespējams iegādāties arī Rietumeiropas valstīs, ASV un citur pasaulē.
Lai palīdzētu sievietēm veidot un plānot savu dzīvi saskaņā ar vēlmēm un iespējām, Gedeon Richter piedāvā plašu kontracepcijas līdzekļu klāstu. Piemērotas kontracepcijas metodes izvēlē īpaši būtisks ir tās drošums, kā arī ērta un vienkārša lietošana. Tāpēc, rūpīgi attīstot un pilnveidojot piedāvāto medikamentu klāstu, uzņēmums ir izstrādājis otrās, trešās un ceturtās paaudzes perorālās kontracepcijas un avārijas kontracepcijas līdzekļu piedāvājumu, kļūstot par vienu no lielākajiem perorālo kontracepcijas līdzekļu ražotājiem pasaulē.
Perorālie kontracepcijas līdzekļi ne tikai pasargā no nevēlamas grūtniecības, bet sniedz sievietei arī vairākus papildu ieguvumus. Piemēram, tie regulē menstruālo ciklu, veicina sievietes vispārējo labsajūtu visa cikla laikā, nodrošina aizsardzību pret dzelzs deficīta anēmiju, mazina risku saslimt ar iegurņa iekaisuma slimībām un olnīcu vēzi, kā arī labdabīgiem dzemdes un krūts audzējiem. Protams, hormonālo kontracepcijas līdzekļu, tāpat kā jebkuru citu medikamentu, lietošana var izraisīt blakusparādības. Tomēr ieguvumu, ko sniedz aizsardzība no nevēlamas grūtniecības un aborta, ir daudz vairāk nekā iespējamo blakusparādību risku saistībā ar perorālo hormonālo kontracepcijas līdzekļu lietošanu.
Kopš 2012. gada Gedeon Richter plašo medikamentu klāstu papildina inovatīvs medikaments simptomātiskas dzemdes miomas ārstēšanai. Dzemdes mioma ir visbiežāk sastopamais labdabīgais audzējs sievietēm reproduktīvajā vecumā, tas skar aptuveni 40% sieviešu vecumā no 35 līdz 50 gadiem. Visbiežāk miomas ir nelielas, un simptomi nav tik smagi, lai meklētu medicīnisko palīdzību. Tomēr 20-25% sieviešu miomas ir jāārstē, iespējams, pat jāoperē, jo simptomi ir smagi un ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti.

Miomai raksturīga pārmērīga dzemdes asiņošana, anēmija, sāpes vēderā, bieža urinēšana vai urīna nesaturēšana, neauglība un grūtniecības komplikācijas. Pat ja mioma neizraisa simptomus, svarīgi ir to kontrolēt, veicot regulāras ginekoloģiskās un ultrasonogrāfiskās pārbaudes. Simptomātiskas dzemdes miomas gadījumā nepieciešama medikamentoza vai pat radikāla ķirurģiska ārstēšana.
Arvien biežāk sievietes visā pasaulē saskaras ar maksts sēnīšinfekcijām. Pētījumi apliecina, ka 75% sieviešu vismaz reizi mūžā inficējas ar šo slimību. Savukārt 5% gadījumu infekcija atkārtojas četras vai pat vairāk reižu gadā, būtiski ietekmējot sievietes dzīves kvalitāti. Gedeon Richter piedāvā mūsdienīgus pretsēnīšu līdzekļus gan akūtu, gan hronisku maksts sēnīšinfekciju ārstēšanai.
Saskaņā ar demogrāfijas pētījumiem cilvēku paredzamais mūža ilgums mūsdienās ir būtiski palielinājies. Līdz ar to arvien vairāk sieviešu savā mūžā piedzīvo fizioloģiskās pārmaiņas, ko dēvē par menopauzi jeb klimaktēriju. Tās laikā ir novērojami karstuma viļņi, svīšana naktī, bezmiegs un garastāvokļa svārstības, kas var ietekmēt sievietes ikdienas dzīvi. Lai samazinātu šos menopauzei raksturīgos simptomus, novērstu menstruālā cikla neregularitāti, saglabātu kaulu blīvumu un uzlabotu sievietes dzīves kvalitāti, tiek lietota hormonu aizstājterapija.

Atceries!
Mājaslapā publicētā informācija ir domāta tikai informatīviem nolūkiem. To nedrīkst izmantot diagnozes noteikšanai. Ja tu saskaries ar kādu no iepriekš minētajiem simptomiem, ieteicams nekavējoties konsultēties ar ārstu. Lai uzzinātu par iespējamo risku medikamentu lietošanā un blakusparādībām, lūdzu, izlasi to lietošanas instrukciju, kā arī konsultējies ar ārstu vai farmaceitu.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.